Posiadasz stronę internetową ale z jakiegoś powodu (lub powodów) za nic w świecie nie chce pokazywać się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, a konkurencja nie ma z tym większych problemów? Zastanawiasz się co zrobić żeby podnieść pozycję swojej strony? Jesteś we właściwym miejscu 🙂

Jeśli nie masz jeszcze u nas konta – zarejestruj się, nasz specjalista zobaczy Twoją stronę i bezpłatnie wypunktuje największe problemy, które blokują osiągnięcie wysokiej pozycji w Google.

Pozycja w Google zależy od bardzo wielu czynników, które są bardziej lub mniej istotne, łatwiejsze do sprostania lub trudniejsze, są one częścią tzw. algorytmu Google, który rok w rok jest aktualizowany w celu jak najlepszego prezentowania internautom tego czego akurat szukają. Dawniej wystarczyło intensywnie promować stronę np. na słowo kluczowe kosiarki (mimo zupełnie innej działalności) i to wystarczyło. Teraz już tak nie jest, jako że Google stała się największą i najpopularniejszą wyszukiwarką internetową a internauci oczekują najbardziej bliskich im wyników tego, czego szukają.

Dlatego właściciele stron muszą zadbać o to, żeby:

  • strony ładowały się szybko – zniecierpliwiony internauta opuści stronę
  • strony ładowały się na każdym urządzeniu – nie ważne czy na komputerze stacjonarnym, telefonie czy tablecie
  • strony miały zoptymalizowane skrypty – np. żeby animacje flash ładowały się zawsze
  • strony internetowe były wolne od spamu, niebezpiecznego oprogramowania
  • strony nie były przeładowane reklamami i słowami kluczowymi
  • strony prezentowały oferowane usługi w sposób przyjazny klientom
  • strony zawierały politykę prywatności, cookies, stosowne regulaminy
  • strony korzystały z bezpiecznych płatności internetowych
  • internauci z łatwością odnajdowali to, czego szukają

Nie trzeba wiele, żeby strona internetowa nie spełniała powyższych punktów. Wystarczy kiepskie połączenie FTP, źle dobrane kolory, rozjechane obrazki, szablony o których kodzie nic nie wiemy, słabe zabezpieczenia czy przeładowanie dodatkami z nieznanych źródeł. Wysokie pozycje strony zależą od pracy jaką w nią włożymy, samodzielnie lub z pomocą specjalisty. W MagicSEO bezpłatnie podpowiemy co należy poprawić, sprawdź a na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Niska pozycja strony w Google – co z tym zrobić – skuteczne rady